V sobotu 3.8. sme odohrali prvý majstrovský zápas na pôde Unína.

Zápas sme začali veľmi dobre a hneď v úvode sme si vytvorili gólovú šancu, keď hlavou zakončoval Erik Húšťava, ale brankár výborne zasiahol a zabránil tak gólu. Ďalšie naše šance v prvom polčase prichádzali už len sporadicky. A keďže sme my z našich šancí nedokázali vyťažiť nič, tak nám dal Unín lekciu z efektivity.

Prvý gól sme inkasovali po priamom kope z hranice šestnástky, keď prvú strelu napálil domáci hráč do múru, no tá sa mu následne odrazila naspäť a z následnej drážky prepálil všetko čo mu stálo v ceste.

Druhý gól padol po tom, čo rozhodca “pustil” ofsajd a hráč súpera zrazu utekal sám proti nášmu brankárovi a krásnym lobom upravil na 2:0 pre domácich.

Druhý polčas začali naši hráči tak, ako ten prvý, no s tým rozdielom, že sme odohrali nie 10 dobrých minút, ale celý polčas. Postupne šance na našej strane pribúdali, a tu najväčšiu premenil Andrej Trajlinek z pokutového kopu a upravil na 1:2 z nášho pohľadu.

Naši chlapci stále pokračovali v snahe o vyrovnanie, čo sa im aj v 95. minúte zápasu podarilo. Po peknom centri z ľavej strany si Erik Húšťava prebral loptu v pokutovom území, zasekol domáceho obrancu a následne už nemal problém poslať loptu do siete.

Treba povedať, že sme si tento gól najmä za druhý polčas zaslúžili.

Unín – Sekule 2:2 (2:0)
g.: Michal Uher (20′), Tomáš Kozány (40′), Andrej Trajlínek (68′), Erik Húšťava (90′)

 

Pozrite si fotogalériu zo zápasu na našom Facebookovom profile FC Sekule